внимание
Звертаємо вашу увагу: вологоміри що випускаються у м. Дніпро («Вариант», «КДК», «Фермер» та інші)  до Асоціації НВП "Ельдорадо" ніякого відношення не мають.

Система управління і контролю технологічним процесом сушки зерна (автоматизація зерносушарки), включаючи вологомір зерна в потоці (ПКТП СЗ + БИВП), як на вітчизняних, так і на імпортних сушарках

Основні функції, які виконує автоматизована система контролю і управління процесом сушіння зерна (вологомір зерна + блок управляння), а також схема автоматизації зерносушарки (на прикладі ДСП-32) розглянуті в статті "Влагомер зерна в потоке мал золотник, да дорог " Просянык А. В., канд. техн. наук, Клабуков В.Ф., Соснин К.В., ГНПП «Эльдорадо» г. Днепропетровск // Хранение и переработка зерна № 8 март 2002 стр. 44-46.

Склад обладнання, вимоги до нього і технічні характеристики відповідають вимогам Технічного завдання виробника зерносушарок ДСП-32, ДСП-50 – «Карлівського машинобудівного заводу». Обладнання випускається з 2003 року. На сьогоднішній день впроваджено більш ніж 300 комплектів (поточний вологомір зерна + блок управління). Короткий опис обладнання, що постачається:

Блок вимірювання вологості в потоці БИВП (поточний вологомір зерна)

   
 Блок БИВП (поточний вологомір зерна) спільно з ПКТП СЗ  (блок управління) забезпечує технологічний вимір і індикацію вологості зерна в потоці, середню по двом шахтам (абсолютна систематична похибка не більше ±1% в області значень номінальної вологості зберігання після попереднього калібрування вимірювальних каналів вогоміра зерна на порожній зерносушарці для наступних культур: кукурудза, пшениця, жито, ячмінь, соняшник, гречка. При сушці таких культур, як рапс, соя та деяких інших використовується калібрувальна характеристика однієї з вищезгаданих культур. При цьому похибка поточного вологоміру зерна може дещо зрости, але задовольняє технологічні вимоги).

Зазначена похибка поточного вологоміру зерна(±1%) забезпечується при наступних умовах:

  • через вологомір зерна проходить сировина в діапазоні від номінальної вологості зберігання до 20% вологості;
  • через вологомір зерна проходить сировина  в інтервалі температур від +5 до +45 °С;
  • при сушінні кондиційного зерна, яке задовольняє відповідним ДСТУ;
  • при відповідності конструкції і режимів сушіння конструкторській та експлуатаційній документації на зерносушарку.

Вищевказана похибка поточного вологоміру зерна (ПКТП СЗ + БИВП) може бути знижена в процесі сушіння до ± 0,3% шляхом додаткового калібрування приладу користувачем за показаннями, отриманими на СЕШ-3М.

 Прилад контролю технологічних параметрів сушіння зерна ПКТП С3

     
  • 5 каналів вимірювання температури в діапазоні от –99,9 до 400,0 °С з основною похибкою ±0,3°С;
  • 1 канал для підключення блоку вимірювання вологості зерна в потоці (поточного вологоміра аба вологоміра зерна);
  • 4 цифрових 4-х розрядних індикатора;
  • контроль температури агента сушки в 1-й та 2-й зонах и нагріву зерна в 1-й та 2-й шахтах;
  • попереджувальна сигналізація та аварійне відключення топки по уставкам;
  • 2 канали управління випускними механізмами (функції апарата КЕП) з завданням періоду спрацьовування від 10 до 255 сек. з дискретністю 1 сек.;
  • можливість моніторингу та реєстрації всіх вимірюваних параметрів на віддаленому персональному комп'ютері.

Датчики температури

Датчики ТСП до 5 шт. або ТСМ до 5 шт.

Блок сполучення БС-1 і прикладне програмне забезпечення

Використовується у складі системи автоматизації зерносушарки, застосовується для індикації поточних значень та реєстрації всіх вимірюваних параметрів на віддаленому персональному комп'ютері.

Гарантія на обладнання

Гарантія на обладнання, що поставляється – 18 місяців з дня здачі в експлуатацію. Щорічна перевірка метрологічних характеристик, післягарантійне обслуговування і ремонт виконуються за окремим договором протягом терміну експлуатації (не менше 10 років).

Вище розглянуто типову поставку обладнання (поточний вологомір зерна БИВП + блок управління ПКТП СЗ) і типовий склад робіт по автоматизації зерносушарки згідно Технічного завдання «Карлівського машинобудівного заводу», погодженого з технологами розробника з урахуванням вимог технологічного процесу сушки зерна за допомогою даних сушарок. В разі потреби, за вимогою Замовника і погодження з Замовником відповідного Технічного завдання, до типової поставки можуть бути внесені зміни (корективи).

Складові економічного ефекту і його оцінка визначені за результатами дослідної експлуатації за методикою, запропонованою Замовником, викладені в статті «Влагометрическая подсистема зерна в потоке (результаты опытной эксплуатации)» Просянык А. В., канд. техн. наук, Клабуков В.Ф., Соснин К.В., ГНПП «Эльдорадо» г. Днепропетровск //Хранение и переработка зерна № 10, 2003 г. стр.44-46.

Актуальність використання систем вимірювання вологості в потоці на зерносушарках викладена в статті «Сушіння зерна. Коротко про головне.» Просянык А. В., кандидат технічних наук, Ткаченко С.М., кандидат технічних наук, Просяник М.А. аспірант НГУ, ДНВП «Ельдорадо» (м. Дніпропетровськ) // Хранение и переработка зерна № 10(175) октябрь 2013 стр. 28-30.

"СИСТЕМА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПРИ КЕРУВАННІ СУШІННЯМ ЗЕРНА" Автореферат СОСНІН Костянтин Володимирович.

Найбільш значними замовниками є:
   Карлівський машинобудівний завод  близько 70 комплектів
   група компаній «KERNEL»  51 комплект
  компанія «BUNGE»   16 комплектів
   «Індустріально-молочна компанія»  15 комплектів
   «Cargill»  14 комплектів
   група компаній «RAMBURS»  9 комплектів
   ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України»  9 комплектів
   «Тесслагруп»  5 комплектів